Balustrady wewnętrzne

Wnikliwe badanie różnych ofert ukazuje ciekawe zjawisko. W niektórych przypadkach dbałość o bezpieczeństwo użytkowników, co niewątpliwie jest rzeczą niezwykle istotną, sprawia, że nie docenia się elementu zdobniczego i estetycznego. Tymczasem jedno bynajmniej nie wyklucza drugiego. Bezpieczna balustrada może jednocześnie być arcydziełem, gdy chodzi o aspekt wizualny.

W przypadku projektowania balustrad, tak na balkonach jak i loggiach czy schodach, aspekt bezpieczeństwa i trwałości jest niezwykle ważny. Dotyczy to tak samego materiału, jak i mocowania, czy wreszcie kształtów. Jednak dbałość o bezpieczeństwo nie musi stać w sprzeczności z estetyką. Kute balustrady można kształtować dowolnie i zgodnie z gustem klienta. Mogą być bardzo proste, niemal monumentalne albo też przyozdobione fantazyjnymi wzorami. Mogą też zostać wzbogacone np. o drewniane okładziny na poręczach.

Kute balustrady z samej swej natury rzucają się w oczy. W związku z pełnionymi funkcjami znajdują się w dość eksponowanych miejscach. Powinny zatem zostać odpowiednio dopasowane do stylu całej budowli. 

Mogą korespondować z tradycyjnymi stylami architektonicznymi minionych epok, odsyłając nawet do odległych czasów gotyku lub wkomponować się w postmodernistyczny układ wnętrza. W tym wypadku uwzględniamy zarówno charakter samej budowli, jak i najbardziej fantazyjne życzenia klienta. Nasze balustrady potrafią ubogacić i dopełnić każde wnętrze i każdą zewnętrzną elewację.

Wreszcie trzecim aspektem obok bezpieczeństwa i estetyki, o którym również pamiętamy, jest komfort użytkowania. Balustrady powinny być wygodne w użytkowania i właśnie takie zapewniamy

© 2008 - 2022 by Art-Bram. Wszelkie prawa zastrzeżone
projektowanie stron www